TEKNOKENT’TE YAŞAM

Bölgemiz de ulaşımdan alışverişe, eğitimden geliştirme faaliyetlerine, bankacılık hizmetlerine, sosyal donatılardan, açık hava yürüyüş alanlarına kadar tüm çalışanların keyifli ve verimli bir ortamda çalışmalarına destek veren, hayatı kolaylaştırıcı pek çok imkân sunulmaktadır.

Hacettepe Teknokent’e özel araç ile Bilkent ve Hacettepe Üniversitesi nizamiyelerini geçtikten sonra Beytepe Köyü yolu üzerinde bulunan giriş kullanılarak gelinebilmektedir. Toplu ulaşım ile gelmeyi tercih edenler metro ve/veya otobüs kullanabilmektedir. Metro Beytepe durağında inen misafirlerimizin Hacettepe Teknokent’e 550 numaralı ring hizmeti sunan EGO otobüsleri ile gelmeleri mümkün olmaktadır. Hacettepe Teknokent tarafından Beytepe Metro İstasyonuna bölgede faaliyet gösteren firma çalışanlarının ulaşımını sağlamak üzere Teknokent’ten Beytepe Metro durağına sabah ve akşam belirlenen saatlerde ücretsiz özel ring hizmeti sunulmaktadır.

Ring Servis Saatleri:

Sabah Metro’dan   

Akşam Teknokent’ten

07:40

16:50

08:00

17:20

08:20

17:40

08:40

18:00

09:00

18:20

 

18:40

Bölgemizde faaliyet gösteren firmalara ve firma personeline A Blok  ikinci katında yer alan Fesleğen Restoran’da tabldot ve alakart menü seçenekleri ile yiyecek ve içecek hizmeti ve A Blok Zemin katta bulunan Tekno Tost ile kahvaltı hizmeti, Coffee Break ve MM Coffee&Snacks markası adı altında iki ayrı bölümde soğuk/sıcak kahve ve hazır tüketim gıdaları hizmeti, Teknokent Eczanesi adı altında eczacılık hizmeti, Ofiss Kırtasiye tarafından kırtasiye, ofis araç ve gereç malzemeleri, hediyelik eşya ve dijital baskı, kopyalama hizmeti, ŞOK market tarafından market ürünleri, Finansbank tarafından da 6. AR-GE A Blok otopark önünde yer alan bir adet ATM ve faaliyete başlayan Oto Yıkama Uygulama Merkezi ile Elektrik Şarj İstasyonları aracılığıyla bölgede yer alan çalışanların konforlarına yönelik hizmetler verilmektedir.

AR-GE ve yazılım geliştirme faaliyetlerinde bulunan firmaların faaliyet gösterdiği binaların 24 saat kesintisiz güvenlik hizmetleri ve ortak alanların temizliği Hacettepe Teknokent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Teknokent bünyesinde temizlik, bahçıvan ve danışma personeli bulunmaktadır. Güvenlik hizmetleri ise SitePlus Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. bünyesinde sürdürülmektedir.

Bölgede Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve 3C1B İnternet sağlayıcı firmaları, aktif olarak fiber altyapı ile metro internet hizmeti sunulmaktadır. Ortak kullanım alanlarında ücretsiz WIFI hizmeti mevcuttur.

Ormanlık bir arazi ile çevrili olan Hacettepe Teknokent’te firma çalışanlarının keyifli bir ortamda çalışmalarına yönelik olarak yürüyüş yapabilecekleri, dinlenebilecekleri ve toplantılarını gerçekleştirebilecekleri iki parkımız bulunmaktadır. Bununla birlikte 6. AR-GE binası A blok zemin katta çalışanlar için bir dinlenme alanı mevcuttur.

 

 

 

 

 

 

Otomotiv sektöründe son yıllarda yaşanan gelişmeler elektrikli araçların sayısını giderek artırmıştır. Son yıllarda bölgemizde de elektrikli araçların artış göstermiş olması elektrikli şarj istasyonu yatırımı yapılmasına vesile olmuştur. Bu bağlamda 2023 yılında insan kaynaklı karbon salımının önlenmesinde önleyici ve çevre dostu Teknokent olma yolunda önemli bir adım atılarak 6. AR-GE A Blok önünde AC & DC, 1. AR-GE ve 6. AR-GE F Blok önünde DC olmak üzere üç lokasyonda hizmet verecek elektrikli şarj istasyonları hayata geçirilmiştir.

Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızın, firma çalışanlarının verimli ve keyifli bir ortamda çalışmaları adına yükümlülüklerimiz doğrultusunda yeniliklerin ve teknolojik gelişmelerin takipçisi olarak yoğun çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi 1 nolu alan içerisinde bulunan Yeşil vadi bölgesinde doğal yaşam alanı oluşturulmuştur. Oluşturulan yaban hayatı habitatında 2 adet Ala Geyik, 5 adet Kızıl Geyik, 6 adet Ceylan barındırılmaktadır. Misafirlerimizin beslenme ve bakımları Hacettepe Teknokent tarafından yapılmaktadır.

Doğal yaşamı koruma alanının genel işleyişi hakkında Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokol; alanda yer alan donatıların planlanması ve iyileştirilmesi faaliyetleri ile barındırılan yaban hayvanlarının sağlık hizmeti gereksinimi bulunması durumunda Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi aracılığıyla yürütülmesini kapsamaktadır.

TEKNOKENT’TE YAŞAM