Taleworlds Entertainment Yeni Binasının Açılış Töreni Gerçekleştirildi

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır'ın teşrifleriyle Taleworlds Entertainment yeni binasının açılış töreni 7 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşmiştir.  

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin en kıymetli hazinesi insan kaynağına yatırım yapmaya devam edeceklerini belirterek, "Girişimlerimizi finansman kaynaklarıyla, nitelikli altyapı ve programlarla buluşturarak 2030'da 100 Turcorn ve 100 bin teknoloji girişimciliği hedefimize ulaşacağız." dedi.

Hacettepe Teknokent'te yer alan "TaleWorlds Entertainment"in ihtiyaç duyduğu fiziki altyapının açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Kacır, "Yap-işlet devret modeliyle inşa edilen 7 bin 200 metrekare inşaat alanına sahip bu yapı, TaleWorlds'un büyüme vizyonuyla uyumlu olarak daha geniş bir alanda hizmet verme imkanı tanıyacak. Aynı zamanda oyun girişimimizin yeni projelerinde ihtiyaç duyduğu teknik donanımları bünyesinde barındıracak stüdyolarla inovasyonun ve yenilikçiliğin tetikleyicisi olacak. Yalnızca dijital oyunları değil, dijital oyun girişimlerinin ihtiyaç duyduğu oyun motoru ve çeşitli destekleyici teknolojileri de geliştiren firmamızın başarı ivmesinin, önümüzdeki süreçte de devam edeceğine inanıyorum."dedi.

Kacır, Türkiye'nin oyun girişimciliğinde son yıllarda gösterdiği başarılarla küresel bir marka haline geldiğini belirterek sözlerinizi tamamladı.

 

Foto Galeri

Benzer İçerikler

Taleworlds Entertainment Yeni Binasının Açılış Töreni Gerçekleştirildi