AİFD - Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği Hacettepe Teknokent'te

/ Güncel / Haberler / AİFD - Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği Hacettepe Teknokent'te

AİFD (Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği) Teknokentimizi ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Candan Gökçeoğlu ve Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız'dan çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız, dernek üyelerine ziyaretlerinde, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri‘nde (TGB)  ArGe yapmanın avantajlarının yanı sıra, Müdürlüğünü Prof.Dr. Serhat Ünal'ın yaptığı yeni kurulan Hacettepe Üniversitesi Klinik Araştırmalar Merkezi projesi ile ilgili de bilgi aktardı. 

Genel  Müdürümüz Yılmazyıldız, 

Teknokentlerin, üniversiteler ve araştırma merkezlerindeki ar-ge sonuçlarının sanayiye aktarılması amacıyla kurulduğunu hatırlattı.  

Teknoloji geliştirme bölgeleri kurulmadan önce üniversite-sanayi işbirliğinin yok denecek kadar az olduğunu ifade eden İlyas Yılmazyıldız, “Bugün  teknokentler sayesinde üniversiteler birer bilim ve teknoloji şehirlerine dönüştü. 

Hacettepe Teknokent olarak, Hacettepe Üniversitesi markasının sahip olduğu bilgi ve birikimleri, yerleşkemizde Ar-Ge çalışmalarını yürüten firmalarımıza aktarmak için çalışıyoruz” dedi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Candan Gökçeoğlu, Hacettepe Teknokent çatısı altında çalışmalarını sürdüren tüm firmaların fikir ve ürünlerini geliştirebilmeleri için sadece fiziki ortam değil danışmanlık da verdiklerini bildirdi. Prof.Dr. Gökçeoğlu, hem Hacettepe Teknokent çatısı altında çalışan firmaların, dolayısıyla da ülkemizin gelişmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek, İleri teknoloji alanında çalışan yerli, yabancı şirketleri bir araya getirerek, gerek kendi aralarında gerekse üniversite ile Ülkemizde Üniversite-Sanayi işbirliğini en üst düzeye taşımak istediklerini bildirdi.

Yönetim Kurulu Üyemiz ve yeni kurulan Hacettepe Üniversitesi Klinik Araştırmalar Merkezi Müdürü Prof. Dr. Serhat Ünal da Hacettepe Üniversitesi’nin Tıp alanındaki başarılarını hatırlatarak, “Bilgi ve birikimlerimizle sinerji yaratabileceğimiz medikal işleyişleri oluşturmak istiyoruz” dedi. Prof. Dr. Serhat Ünal, üniversitelerdeki akademik birikimin ve araştırma sonuçlarının ekonomik değere dönüştürülmesine ve ülkemizin ekonomik ve teknolojik düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacında olduklarını vurguladı. 

Ziyarete katılan Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği temsilcileri de kuruluş amaçlarının “Yenilikçi tedavi önerileri sunarak, sağlık alanında yaşanan zorlukların aşılmasına katkı sağlamak, Türk tıbbında yenilikçi ürünlere, teknoloji ve bilgiye erişimi artırmak, sağlık alanında “etik ve şeffaf” bir ortam oluşturulması için çalışarak sağlık sektörüne katkıda bulunmak’’ olduğunu bildirdiler.

Teknokent ziyaretine, dernek üyelerinden: 

Abbvie firmasından Gülfer Yıldızcebeci, AstraZeneca’dan Burak Aval, Öztuğ Önal Katılım, I.E Menarini’den Meltem Karataş, Özlem Atik,  J&J’den Efsun Önder, Novartis’ten Hakan Çavuşoğlu, NovoNordisk’ten İdil Bayro, Pelin Taplamacıoğlu, Pfizer’dan ise Dilara Tezel katıldı. 


Yayınlanma : 2017-09-14 19:50:44

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.