İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) Hacettepe Teknokent'i ziyaret etti.

/ Güncel / Haberler / İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) Hacettepe Teknokent'i ziyaret etti.

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası  (İEİS) Hacettepe Teknokent'i ziyaret etti.  

İEİS Yönetim Kurulu Üyesi Murat Barlas Başkanığı'ndaki  heyet, Yönetim Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Candan Gökçeoğlu ve Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız başkanlığında diğer yönetim kurulu üyelerimizle, endüstride ARGE, üniversite ve sanayi işbirliği konusunda bir toplantı yaptı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Candan Gökçeoğlu, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu ilaç üretimi, aşı çalışmaları, sağlık danışmanlık hizmetleri ve biyo-medikal mühendislik araştırmaları kapsamında yerli ürün ve materyal geliştirmek üzere  çalışan Teknokent firmalarını desteklediklerini belirterek, Hacettepe'nin sağlık alanında yüklendiği misyon gereği medikal alanda çalışan firma sayısını  artırmak istediklerini kaydetti.

Türkiye'de ilaç sanayisinin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmak  ve ihraç edebilir düzeye gelmesini amaçladıklarını ifade eden Prof.Dr. Gökçeoğlu,  "Burada firmalarımız teknolojik bilgi üretiyor, üründe ve üretim yöntemlerinde yenilikler için çalışıyor.  Biz de firmalarımızın yeni ve ileri teknolojilere uyumunu sağlamak için sanayi ve üniversite işbirliğine önem veriyoruz.  Teknoloji transferine yardımcı olmak ve ileri teknoloji sağlayacak yabancı sermayenin ülkeye girişini hızlandıracak teknolojik alt yapıyı firmalarımıza sağlamak için çalışıyoruz" dedi. 

Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız da Üniversite-Sanayi işbirliğini en üst düzeye çıkararak ileri teknoloji kullanan veya üreten şirketlerin oluşumunu ve büyümesini desteklediklerini belirterek,  yenilikçi,  ileri teknoloji ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet gösterecek şirketlere AR-GE çalışmalarını yürütebilecekleri ortam ve destek sağladıklarını bildirdi.

İleri teknoloji alanında çalışan yerli ve uluslararası şirketleri bir araya getirmek amacıyla etkinlikler, toplantılar, seyahatler düzenlediklerini de Anlatan Yılmazyıldız, Üniversitelerdeki akademik birikimin ve araştırma sonuçlarının ekonomik değere dönüştürülmesi, ülkenin ekonomik ve teknolojik düzeyinin yükseltilmesi ve böylece uluslararası rekabet gücünü artırılmasına katkıda bulunmak için yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

İEİS Yönetim Kurulu Üyesi Murat Barlas da sendikalarının  üyelerinin çalışma koşullarını iyileştirmek, sağlık politikalarının gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulduğunu belirterek, Türkiye ilaç endüstrisinin küreselleşmesi ve dünyanın önemli ilaç üreticisi ülkelerinden birisi konumuna gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini bildirdi. 

Heyet, toplantının ardından firmalarımızdan Gürmed, Elixir İlaç, Hemosoft, Monad ve SNP Biyoteknoloji'de incelemerde bulunarak bilgi aldı. 


Yayınlanma : 2017-08-04 10:19:01

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. 2017 © Hacettepe Teknokent A.Ş.