"Ülkeler ve Fırsatlar" söyleşimizin konuğu Avusturya...

/ Güncel / Haberler / "Ülkeler ve Fırsatlar" söyleşimizin konuğu Avusturya...

Firmalarımızın dış ticaret hacimlerinin artırılması ve yeni pazar arayışlarına katkı sağlamak amacıyla her ay düzenlediğimiz “Ülkeler ve Fırsatlar” söyleşimizin bu ayki konuğu Avusturya Ticari Konsolosu Georg Karabaczek oldu. 

 Firmalarımızın da konuk olarak katıldığı söyleşimizin açılışını, Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız yaptı. 

Yılmazyıldız, Hacettepe Teknokent bünyesinde 250 firma bulunduğunu belirterek yazılım, sağlık, savunma ve diğer alanlarında çok değerli çalışmalar yapıldığını bildirdi. 

"Firmalarımız, ürün ihracatında, ticari partnerlik anlamında ve Arge faaliyetlerinde Avusturya ile işbirliği yapabilecek kapasitede" diye konuşan Yılmazyıldız, 2 bin 200 Arge personeli bulunan Hacettepe Teknokent'in Avusturya ile işbirliğinden memnun olacağını sözlerine ekledi.

Georg Karabaczek de ülke ilişkilerinin gün geçtikçe ilerlemeye devam ettiğini kaydederek, bundan memnuniyet duyduklarını bildirdi. İki ülkenin iyi ilişkilerinden iş adamlarının da olumlu yönde etkilendiğini belirten Georg Karabaczek, bu ilişkilerin daha da artması amacında olduklarını söyledi.

Georg Karabaczek, söyleşide firmalarımız temsilcilerinin soruları doğrultusunda nasıl bir işbirliği yapılabileceğine ilişkin birebir ayrıntılı bilgi verdi. ''


Yayınlanma : 2017-07-24 11:23:04

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.