Ülkeler ve Fırsatlarda Bu Ayki Konuğumuz Japonya

/ Güncel / Haberler / Ülkeler ve Fırsatlarda Bu Ayki Konuğumuz Japonya

Firmalarımızın dış ticaret hacimlerinin artırılması ve yeni pazar arayışlarına katkı sağlamak amacıyla her ay düzenlediğimiz “Ülkeler ve Fırsatlar” söyleşimizin bu ayki konuğu Japonya Büyükelçiliği oldu.

Japonya Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Sayın Taichi Noda’nın konuk olarak katıldığı söyleşimizin açılışını Teknokent Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu yaptı. Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu açılış konuşmasına Japonya’nın IT alanındaki gelişmişliğin baş döndürücü ve etkileyici olduğunu ifade ederek başladı.

Ayrıca Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, Hacettepe Teknokent firmalarının, Japon firmaları ile ticari ve AR-GE alanında yapacakları işbirliklerini önemsediklerini kaydederek, karşılıklı işbirliğini artırmak amacıyla da teknokent olarak ortam ve fırsat yaratmak amacında olduğumuzu belirtti.

Firmalarımızın gösterdiği ilgiye teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, firmalarımızın gerek ticari gerekse araştırma ve geliştirmede ileri seviyelere taşınması için uluslararası ilişkilere oldukça önem verdiğimizi belirtti.

Japon Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü Müsteşarı Taichi Noda ise Ankara’da yabancı yatırımların artırılmasına yönelik çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, Japonya’da yatırım ortamı ve öne çıkan sektörler hakkında bilgiler sundu.

Türk iş adamı ve yatırımcılara sundukları hizmetler hakkında bilgi veren Noda, söyleşinin sonunda savunma, yazılım ve bilgi teknolojileri sektörlerine yönelik katılımcı firmalarımızın sorularını yanıtladı. B2B görüşmeleri ile devam eden söyleşimiz aile fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.


Yayınlanma : 2017-05-23 15:40:53

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.