2023 vizyonu doğrultusunda, Endüstri 4.0 ile Daha ileriye... En iyiye...

/ Güncel / Haberler / 2023 vizyonu doğrultusunda, Endüstri 4.0 ile Daha ileriye... En iyiye...

Hacettepe Teknokent A.Ş. ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 24.01.2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 vizyonu doğrultusunda "Türkiye’de ve Dünyada Sektörleri Geleceğe Taşımada Endüstri 4.0 Konferansı” gerçekleştirildi. MÜSİAD, TOSYÖV, TÜSİAV ve TÜBİTAK gibi birçok kurum ve kuruluş temsilcilerinin ile firma yetkililerinin katıldığı konferansta, Endüstri 4.0 ülkemizde ve dünyadaki durumu geniş bir yelpazede ele alındı.

Söz konusu etkinlik çerçevesinde; Endüstri 4.0 Tasarım, Mühendislik ve Dönüşüm (TMD) Kümelenmesi, Simülasyon ve Sanal Gerçekliğin Endüstri 4.0’daki Rolü, Endüstri 4.0 Dönüşümü İçin İhtiyaç Duyulan Teşvik ve Destekler, Sektörleri Geleceğe Taşımada Endüstri 4.0 gibi paneller düzenlendi.

Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas YILMAZYILDIZ’ın açılış konuşması ile başlayan ve tüm gün süren paneller dizisi Hacettepe Teknokent ve HT-TTM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı panelle devam etti. Söz konusu panelde, IAS Yazılım Genel Müdürü Hakan Özkara, Bosch Ortadoğu ve Afrika Operasyon Sorumlusu/Endüstri 4.0 Koordinatörü Mustafa Ayhan, BLM Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü/TBD Yönetim Kurulu Üyesi Levent Karadağ, Hitachi Avrupa İş Geliştirme Müdürü Özgür Özalp ve General Electric Türkiye İnovasyon Lideri Ussal Şahbaz, Endüstri 4.0 konusunda tecrübe ve bilgilerini paylaştı.

Basın yayın kuruluşları dahil olmak üzere katılımcılar tarafından büyük ilgi gören etkinlik soru ve cevaplarla son buldu.

Yayınlanma : 2017-01-30 14:52:00

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.