Hacetepe Teknokent Girişimciye Yol Gösteriyor

/ Güncel / Haberler / Hacetepe Teknokent Girişimciye Yol Gösteriyor

''HACETTEPE 'BİGG HAMLE GİRİŞİMCİLİK SİSTEMİ'' İLE 150 000 TL'lik SERMAYE DESTEĞİ!

Hacettepe Teknokent,  TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) birinci aşama başvurularını toplamak ve girişimcileri ikinci aşamaya hazırlamak üzere yetkilendirilen resmi uygulayıcı kuruluş  oldu.

Hacettepe Hamle Girişimcilik Sistemi, yenilikçi iş fikrine sahip girişimcilere, alacakları ücretsiz  eğitimler ve mentorluk desteği ileTÜBİTAK BİGG programına başvuru dosyalarını hazırlamalarını ve 150.000 TL lik hibe almalarını sağlamak için hazırlandı.

TÜBİTAK tarafından destek alan girişimcilere Hacettepe Teknoloji Transfer merkezi  ( HT-TTM) aracılığıyla danışmanlık, patent, ticarileştirme hizmeti ve  ücretsiz kuluçka alanı sağlanacak.

2015 yılında iş fikri ile TÜBİTAK BİGG Programı kapsamında Hacettepe’yi tercih eden 15 girişimci 150.000 liralık desteği almaya hak kazandı.

 Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi, Hacettepe Hamle Girişimcilik Sistemi başvurularını  www.bigghamle.com adresinden topluyor.

 

-HEDEF ÜLKEMİZİN İNOVASYON GÜCÜNÜ ARTTIRMAK-

 

Ayrıca, Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi; ''Yenilikçi İş Fikri'' olan her bireyi, iş fikrinin ticari bir ürüne dönüşmesi için ihtiyaç duyduğu alanlarda destek olmak amacıyla ''Hacettepe Hamle İnovasyon Yarışması düzenledi.

 

 Hacettepe Üniversitesi bünyesinde, Hacettepe Teknokent’in bir girişimi olarak sanayicilere uluslararası rekabet edebilir ürünler geliştirmeyi teşvik edecek destek faaliyetlerini sağlamak ve ülkemizin inovasyon gücünü arttırmak amacıyla kurulan Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) çalışmalarını girişimciler üzerine yoğunlaştırarak devam ediyor.

''Sağlık teknolojileri'' ve ''ileri teknolojiler'' olmak üzere iki ayrı kategoride iş fikirlerinin hayata geçirilmesine destek olmak için HACETTEPE HAMLE İNOVASYON YARIŞMASI'nı düzenleyen Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi bu sene; yeni ürün/sistem geliştirilmesi, ürün kalitesi veya standart yükseltilmesi (mevcut teknolojiler), üretimle ilgili olarak yeni bir teknolojinin geliştirilmesi, dünyada mevcut yeni teknolojinin Türkiye koşullarına uyarlanması kapsamındaki projeleri kabul edecek.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi ve yarışmaya başvurmak için www.hacettepehamle.com adresine başvurmak yeteli.  Yarışmaya katılmak için son tarih 30 Nisan.

Yarışma sonucunda her kategoride 4′er projeye, toplamda 65 bin liralık para ödülü verilecek.

Birinciler 15 bin, ikinciler 10 bin, üçüncüler 5 bin ve dördüncüler ise 2.5 bin lira alacak.

Yarışmada dereceye girenlere, para ödülünün yanı sıra ücretsiz patent başvurusu imkanı da sağlanacak. TÜBİTAK 1512 BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı başvuru şartlarını sağlayan yarışmacılar ise BİGG Hamle Girişimcilik Sistemi'ne doğrudan geçiş hakkı kazanacak.

 

 

Yayınlanma : 2016-04-26 15:39:46

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.