ALGORİTM ANKARA PROJESİ'NİN YENİ DÖNEM AÇILIŞ ETKİNLİĞİ

Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu koordinatörlüğünde gerçekleştirilen, aynı zamanda paydaşı bulunduğumuz Algoritm Ankara Projesi’nin yeni dönem açılış etkinliği HAVELSAN Teknolojik Kampüs'te diğer paydaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Proje kapsamında lise birinci sınıf öğrencilerini girişimcilik ekosistemine aktif öğrenenler olarak dâhil etmek amaçlanmaktadır.

Toplantıda konuşan Ankara Valisi Vasip ŞAHİN, geçen sene gerçekleştirilen projenin yeni dönemde de öğrenci sayısının artarak devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şahin, bu tür projelerin gençlerin eğilim, icraat ve arzuları yönünde yetiştirilmelerini sağlamaya yardımcı olduğunu belirtmiştir.

Toplantıda yeni gençlerimizle birlikte; gelişen teknoloji, yapay zeka uygulamaları, girişimcilik ve pazarlama konuları masaya yatırılmıştır. Daha sonra, projede başarılı olan öğrencilerin, projeye dair merak edilen soruları cevapladığı Disiplinler Arası Yazılım Paneli'ne geçilerek öğrencilerin kendini nasıl geliştireceğine yol gösterecek paylaşımlarda bulunulmuştur.

Foto Galeri

Benzer İçerikler

ALGORİTM ANKARA PROJESİ'NİN YENİ DÖNEM AÇILIŞ ETKİNLİĞİ